Οι Αστυνομικοί παλαιστές πρωταγωνίστησαν στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πάλης

Ολοκληρώθηκε στις 28 -01-2018 το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πάλης με επιτυχίες των αστυνομικών παλαιστών.
Συγκεκριμένα, στα 77 κιλά της Ελληνορωμαϊκής Πάλης ο Υ/Β’ ΠΡΕΒΟΛΑΡΑΚΗΣ Γεώργιος εντυπωσίασε με τις εμφανίσεις του και κέρδισε με άνεση όλους τους αντιπάλους του, αφού και στον τελικό νίκησε με καταφανή υπεροχή στο πρώτο λεπτό τον αντίπαλο του, δείχνοντας ότι στοχεύει σε κάτι μεγάλο στο Πανευρωπαϊκό και Παγκόσμιο Πρωτάθλημα του 2018, μετά την κατάκτηση του χρυσού μεταλλίου στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα CISM τον Σεπτέμβριο του 2017.
Στα 82 κιλά της Ελληνορωμαϊκής Πάλης, στον τελικό είχαμε Αστυνομικό εμφύλιο, με τον Αστ/κα ΒΑΡΚΑ Νικόλαο να υπερισχύει στα σημεία του Υπαρχ/κα ΣΠΥΡΙΔΑΚΗ Ιωάννη, με τους δύο αθλητές να κερδίζουν το χρυσό και αργυρό μετάλλιο αντίστοιχα στην κατηγορία τους.
Στα 125 κιλά της Ελευθέρας Πάλης, ο Αστ/κας ΚΑΡΓΙΩΤΑΚΗΣ Ιωάννης κέρδισε το χρυσό μετάλλιο, επαναλαμβάνοντας την επιτυχία που σημείωσε και την περσινή χρονιά, ενώ ο Αστ/κας ΝΥΦΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Χρήστος κατετάγη 5ος, αφού στον μικρό τελικό με ισόπαλο σκορ 1-1, έχασε τελικά το μετάλλιο στις λεπτομέρειες.
Στα 97 κιλά της Ελληνορωμαϊκής Πάλης, ο Αστ/κας ΚΟΥΝΤΟΥΡΑΝΤΖΗΣ Σπυρίδων κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο.
Τέλος, εκτός 8άδας έμειναν ο Αστ/κας ΜΠΟΥΚΗΣ Ηλίας, στα 97 κιλά της  Ελληνορωμαϊκής Πάλης και ο Αστ/κας ΒΟΥΡΔΑΝΟΣ Κωνσταντίνος, στα 130 κιλά της Ελληνορωμαϊκής Πάλης.